INIEKCJA


Iniekcja przeciwwilgociowa polega na stworzeniu przepony odcinającej podciąganie kapilarne z gruntu bez konieczności wykonywania skomplikowanych prac budowlanych. Iniekcję można zastosować do izolacji murów w pionie, jak i poziome. Możliwe jest wykonanie izolacji kurtynowej lub skutecznej odcinki przy fundamentach. Iniekcja zabezpiecza mury przed podciąganiem kapilarnym.

Osuszanie murów metodą iniekcji przeciwwilgociowej

Jest wiele metod poczynając od iniekcji krystalicznej, kończąc na iniekcji środkami żywicznymi lub silikatowymi. W zależności od środków musimy dobrać odpowiednią średnicę odwiertów, jak i również głębokość i kąt nachylenia. Iniekcja może być grawitacyjna i ciśnieniowa. Iniekcja przeciwwilgociowa polega na wprowadzeniu materiału hydrofobowego w ścianę, co powoduje penetrację środka w kapilary muru, co z kolei stworzy barierę nieprzepuszczalną dla wody. Niektóre środki potrzebują wilgoci do rozprzestrzenienia a inne przesuszonego muru.

Zależy Ci na zapewnieniu sobie suchych i szczelnych pomieszczeń na lata? Zgłoś się do nas! Świadczymy usługi związane z osuszaniem budynków, w tym iniekcję przeciwwilgociową. Działamy m.in. na terenie Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Wrocławia i innych miejscowości województwa dolnośląskiego. Nasi specjaliści dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu po zbadaniu obiektu dobiorą odpowiednią metodę. Jesteśmy w stanie zagwarantować szybkie terminy realizacji i atrakcyjne stawki. Zapraszamy do kontaktu!