Ze względu na położenie piwnicy stopień zawilgocenia tej części budynku może być znacznie większy niż w jego wyższych kondygnacjach. Styczność z wodami gruntowymi sprawi, że mury będą wymagały osuszania. W takim wypadku warto skorzystać z usług firmy z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Oferujemy usługi osuszania piwnic realizowane w Wałbrzychu, Dzierżoniowie, Kłodzku, Oławie, Nysie, Wrocławiu i okolicznych miastach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży jesteśmy pewni, że efekty naszych działań będą satysfakcjonujące i trwałe.
Osuszanie piwnic dla klientów z Wrocławia i okolic - jak działamy?
Temat osuszania piwnic jest bardzo rozległym zagadnieniem. Podstawą działania jest zdiagnozowanie przyczyny zawilgocenia i zidentyfikowanie ewentualnych miejsc przecieków. W celu usunięcia wody lub wilgoci z piwnicy należy podjąć szereg czynności diagnozujących punkty nawodnienia pomieszczenia, miejsca przecieków, strefy wysychania i ewentualnie miejsca wentylacji. Po analizie przyczyn zawilgocenia kolejnym etapem procesu osuszania piwnic jest zabezpieczenie miejsc przecieku, trwałego zaizolowania i wysuszenia ścian i posadzki. Ze względu na złożoność sprawy niezbędne będzie odkrycie fundamentów i ścian fundamentowych w celu zabezpieczenia tychże ścian przed penetracją wody, ewentualnie, gdy występuje duży poziom wód gruntowych założenie drenów, żeby zmniejszyć parcie negatywne wody na posadzkę. W zależności od naporu i ilości wody możemy zastosować: drenaż opaskowy ewentualnie wspomóc go drenażem choinkowym wykonanym w piwnicy. Dreny należy podpiąć do studni zbiorczej chłonnej lub izolowanej.
Zabezpieczenie podłogi - sucha i szczelna piwnica na lata
Studnia powinna być wyposażona w pompę, a o ile to możliwe w przelew do rowu melioracyjnego lub kanalizacji deszczowej. Najczęściej w przypadku, gdy wysoki poziom wód gruntowych zalewa piwnicę, należy uszczelnić posadzkę, a jeżeli to nie jest możliwe ze względu na zły stan lub niewłaściwy materiał, wymienić powierzchnię podłogi. Wiąże się to ze skuciem starej powierzchni i wybraniem struktury do poziomu fundamentów (ważne aby nie poniżej - chyba że mamy zamiar pogłębić fundamenty lub je wzmocnić). Po tych czynnościach wylewamy warstwę betonu, zakładamy izolację przeciwwilgociową wylewamy drugą warstwę parocentymetrowego betonu zbrojonego - grubość zależy od parcia wody. Po wysezonowaniu betonu zakładamy izolację przeciwwodną odporną na ciśnienie negatywne z wywinięciem na ściany. W przypadku bardzo wysokich poziomów wód gruntowych sezonowych lub stałych skuteczne osuszanie piwnic wymaga, aby taką posadzkę dociążyć następną warstwą betonu, ponieważ z braku dociążenia napierająca woda może spowodować wysadzenie podłogi.
Izolacja przeciwwilgociowa - ostatni element osuszania piwnic
W miejscu zakończenia wywinięcia izolacji na ścianę należy założyć izolację poziomą przeciwwilgociową tak zwaną iniekcję. W przypadku, gdy w piwnicy mamy do czynienia tylko z zawilgoceniem i nie występuje efekt zalewania, możemy zastosować iniekcję (iniekcja pozioma i kurtynowa) lub szlamy uszczelniające i iniekcję. W sytuacji, gdy piwnica jest dobrze zaizolowana, a występuje efekt zawilgocenia z powodu niewłaściwego użytkowania należy skupić się na poprawieniu lub zamontowaniu wentylacji.
Potrzebujesz sprawdzonej firmy zajmującej się profesjonalnym osuszaniem piwnic w Wałbrzychu? A może mieszkasz w okolicach Wrocławia, Kłodzka, Oławy, Nysy lub Dzierżoniowa? Skontaktuj się z nami, a z pewnością otrzymasz specjalistyczną pomoc! Na naszym koncie mamy już wielu zadowolonych klientów. Masz szansę dołączyć do ich grona. Zapoznaj się z naszymi realizacjami i skontaktuj się z nami.




